Reisimine Rootsi

 

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast:

ROOTSI SUURSAATKOND TALLINNAS 
Pikk 28, 15055 Tallinn
tel. (372) 640 56 00
faks (372) 640 56 95
e-mail: [email protected]
http://www.swedenabroad.com/tallinn

Eesti kodanikule on Rootsi reisimine viisavaba. Sisenemiseks sobivad nii Eesti pass kui isikutunnistus (ID-kaart), mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel.

ROOTSI ELAMA ASUMINE

Info sotsiaalkindlustuse kohta teises EL riigis elamise ja töötamise korral on leitav Sotsiaalkindlustusameti kodulehelJuhul, kui Eesti kodanik soovib Rootsi elama, tööle või õppima asuda või seal tööd otsida, peab ta riigis viibimise registreerima. Registreerimiseks tuleb pöörduda kohaliku pädeva ametiasutuse poole mitte hiljem kui kolme kuu möödudes riiki sisenemise päevast arvates. Põhjalikum info Rootsi Migratsiooniameti kodulehel.

Vajalikku infot lemmikloomade toomiseks riiki on leitav siit.

TÄHELEPANUKS

Kuritegevus
Rootsit iseloomustab kuritegevuse madal tase, siiski tuleks rahvarohketes kohtades (raudtee- ja metroojaamad, turismiobjektid) olla tähelepanelik.
Kuriteo ohvriks langemise korral tuleb sellest kohe teavitada politseid ning hoida alles koopia avaldusest. Vältimaks varastatud dokumentide kuritarvitamist, on soovitav kadunud dokumentidest lisaks Rootsi politseile teavitada ka dokumendi välja andnud asutust.

Võimalike probleemide ennetamiseks tuleks säilitada valvsus passi, kaasasoleva raha, pangakaartide jm reisil vajaliku suhtes. Soovitav on enne reisile minekut teha passi isikuandmetega leheküljest koopia ja hoida seda passist eraldi.

Lisaks suursaatkonnale Stockholmis aitavad hädasolevaid reisijaid ka kohalik politsei ning sotsiaalametnikud.

Lisainformatsioon:

  • Aadress Stockholmis: Socialjouren, Brännkyrkagatan 123, Södermalm, telefon +46-8-508 40000. Teenus on saadaval 24h ööpäevas.
  • Aadress Göteborgis: 4:e Långgatan 7 B, Göteborg, telefon +46-31-365 8700. Teenus on saadaval 24h ööpäevas.

Üldine hädaabi number: 112
Politsei: 114 14

Liiklus
Ühiskondliku transpordi võrk on Rootsis väga hea nii linnades kui ka linnade ja asulate vahel.
Kiirusepiirang sõidukitele on linnades ja asulates 50 km/h, maanteedel üldjuhul 70 km/h, kui ei ole näidatud teisiti, kiirteedel 110 km/h.

Autojuhtimine alkoholijoobes on keelatud ning karistatav vanglakaristusega.
Eestis välja antud autojuhiload kehtivad Rootsis lühiajalisel viibimisel. Kui viibite Rootsis elamisloa alusel kauem kui üks aasta, tuleb taotleda Rootsi juhiload. Täpsemat infot saab Rootsi Transpordiametist.

Stockholmis on kasutusel liiklusmaks, kuid see ei kehti välismaal registreeritud autode puhul. Kohapealt renditud autot kasutades tuleb Stockholmi piirkonnas tasuda liiklusmaksu. Lisainformatsiooni liiklusmaksu kohta saab Rootsi Transpordiameti kodulehelt.

Taksoga sõites tuleb arvestada, et hinnad on taksofirmadel erinevad, seega on soovitav kasutada vaid tuntud firma taksot.

Soovitame kindlasti enne reisi end registreerida ja teha reisikindlustus. Kindlustuslepingu sõlmimisel tutvuge reisikindlustuse tingimustega.

Kasulikud lingid:
Rootsi Tolliamet
Rootsi Migratsiooniamet
Rootsi üldinfo
Turismi- ja reisiinfo
Stockholmi info